• Home
  • Category: Champions League

Rush paralajmëron Interin: S’ke shanse ndaj Liverpool-it. Lukaku? Ka mësuar nga gabimi i fundit

Ish-sulmuesi i Uellsit, Ian Rush, i intervistuar për ndeshjen e radhës të Ligës së Kampionëve ndërmjet Interit dhe Liverpool-it, ishte qartësisht i njëanshëm, në favor të skuadrës së Klopp si favorite: “Janë dy skuadra të mëdha, me histori prestigjioze, por sot Liverpool-i luan shumë mirë. Italianëve është gjithmonë e vështirë…

Nga portieri i tretë më fitues në histori tek amerikani i parë, ja “të panjohurit” që kanë fituar Champions League

Champions League është një kompeticion që dhuron mbrëmje që transformojnë jetët e futbollistëve të thjeshtë ose jo shumë cilësorë. Të panjohur të vërtetë (ose pothuajse) që e gjejnë veten duke jetuar ndeshjen më të rëndësishme të vitit. Dhe që në fund arrijnë ta ngrenë Kupën. “Hajmalia” e Juventus-it Shembulli më…